granica.gov.pl

Polityka prywatności

Jakie dane są zbierane od użytkowników?

Serwis granica.gov.pl składa się z części przeglądarkowej oraz z aplikacji mobilnych.

Część przeglądarkowa jak wszystkie strony internetowe zbiera informacje dotyczące zapytania http do naszego serwera. Gromadzone są podstawowe dane zapisywane w dziennikach serwerów: publiczny adres IP komputera, z którego nadeszło zapytanie, czas nadejścia zapytania, adres URL strony poprzednio odwiedzanej przez użytkownikach (referer link) gdy przejście do serwisu nastąpiło przez odnośnik, informacje o przeglądarce użytkownika, informacje o błędach.

Podczas wizyt na naszej stronie zapisywane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania ze strony oraz przyspieszenia jej działania.

W serwisie przechowywane są również dane podane przez użytkowników podczas zakładania kont w serwisach TaxFree i eBooking. Inne dane wypełniane w formularzach nie są przechowywane w serwisie.

Gromadzimy również informacje dotyczące urządzenie, na jakim zainstalowane zostały aplikacje mobilne w celu przesyłania do nich komunikatów push, o ile użytkownik wyrazi na to zgodę.

Aplikacja „Mobilna Granica” dodatkowo przekazuje informacje do serwisu na temat szybkości poruszania się pojazdu przed przejściem granicznym, o ile użytkownik wyrazi na to zgodę. /p>

W jaki sposób są wykorzystywane dane?

Zebrane logi przechowywane są w celu poprawy jakości oferowanych usług – poprawa błędów, a także poprawy bezpieczeństwa serwisu. Wykorzystywane są tylko przez upoważnionych administratorów.

Dane o urządzeniach mobilnych wykorzystywane są w celu informowania użytkowników o aktualnej sytuacji na przejściach poprzez komunikaty typu push.

Dane o szybkości poruszania się pojazdu służą do wykorzystania w algorytmie wyliczającym indywidualny czas oczekiwania przed przejściem granicznym.

Dane nie są przekazywane innym firmom.

W jaki sposób właściciel witryny internetowej będzie się kontaktował z użytkownikiem?

Właściciel serwisu może kontaktować się z użytkownikami poprzez wysyłanie newslettera firmom zarejestrowanym na stronie, o ile wyraziły na to zgodę.

Użytkownikom aplikacji mobilnej mogą być wysyłane komunikaty typu push, o ile wyrazili na to zgodę.

W jaki sposób są zabezpieczane dane pobierane od użytkowników?

W usługach wymagających logowania wykorzystywane jest szyfrowanie SSL.

Zmiany

W przypadku zmiany obowiązującej polityki prywatności, wprowadzone zostaną odpowiednie modyfikacje do powyższego zapisu.