Od 14 czerwca do 15 lipca potrwają piłkarskie mistrzostwa świata. Kibice będą mogli wjechać bez wiz ( szczegóły w informacji ) w okresie od 4 czerwca do 15 lipca, a do 25 lipca powinni opuścić terytorium Federacji Rosyjskiej

 

Na stadionie w Kaliningradzie rozegrane zostaną cztery mecze:

16 czerwca: Chorwacja – Nigeria  

22 czerwca: Serbia – Szwajcaria

25 czerwca: Hiszpania – Maroko

28 czerwca: Anglia – Belgia

 

  • Karta widza FAN – ID

FAN – ID for entering Russia without visa

Według komunikatu MSWiA, wjazd i wyjazd z terytorium Rosji będzie możliwy na podstawie ważnego dokumentu potwierdzającego tożsamość (paszport) oraz tzw. paszportu kibica czyli FAN-ID - kliknij

Visa –free entry to the Russian Federation with a FAN ID  - click

Jest to spersonalizowana karta widza i mogą ją otrzymać jedynie posiadacze biletów na spotkania MŚ. Dowód osobisty nie może być używany jako dokument uprawniający do wjazdu na teren Federacji Rosyjskiej.

  • Odprawa czasowa

(customs clearance)

Deklaracja celna pasażera - dokument wymagany przez stronę rosyjską. Wypełnia ja każdy właściciel pojazdu / kierowca  i przekazuje rosyjskiej Służbie Celnej.  By skrócić czas rosyjskiej odprawy celnej polscy celnicy będą wydawali deklaracje już po polskiej stronie przejść granicznych by kierowcy mogli je wypełnić jeszcze przed wjazdem do Rosji. Przyspieszy to procedury po stronie rosyjskiej.

(Filling customs declaration is required by Russian Customs Service. Each vehicle owner/driver has to fil lit and give to the Russian Customs officer. In order to shorten the time of clearance, Polish Customs and Tax Service officers will be giving the drivers declaration forms already on polish side of the border, so that drivers will fill them before entering Russia).    

Deklaracja (declaration form)–PDF

Declaration nothing to declare example ( deklaracja bez towarów) - PDF

Declaration goods to declare example (deklaracja z towarami) - PDF

 

Strona rosyjska przewiduje, w okresie natężonego ruchu kibiców, wprowadzanie wahadłowego ruchu granicznego na swoich przejściach granicznych. W tym czasie praktycznie wszystkie pasy odpraw będą przyjmować podróżnych poruszających się w jednym kierunku, np. przed meczem rozgrywanym w Kaliningradzie -  w stronę wjazdu na teren Federacji Rosyjskiej.  W tym czasie wyjazd z Obwodu Kaliningradzkiego będzie utrudniony. Ponadto w sytuacji pojawienia się jednocześnie bardzo dużej liczby podróżnych wstrzymany czasowo może być ruch pojazdów towarowych. Zachęcamy by przewoźnicy planowali wyjazdy do Obwodu Kaliningradzkiego mając na uwadze powyższe informacje.

 

 

Co możesz przywieźć w swoim bagażu spoza UE? – PDF

 

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman",serif;} What can You bring in your personal luggage if travelling from outside the EU? – PDF

 

  • Uwaga – zakaz wjazdu autokarów na teren miast organizatorów

( Coaches will no enter the match cities) 

Federalna Agencja d/s Turystyki (https://www.russiatourism.ru/en/)  poinformowała, że w związku ze zbliżającym się Mundialem w Rosji, prezydent Federacji Rosyjskiej podpisał 9 maja dekret nr 202, który dotyczy między innymi wprowadzenia zakazu wjazdu autokarów na teren miast - organizatorów Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA 2018 w okresie od 1 czerwca do 17 lipca 2018 r.

Zakaz wjazdu autokarów na teren miasta Wołgogradu, Jekaterynburga, Kaliningradu i Sarańska obowiązuje od 1 czerwca do 30 czerwca 2018 r

Coaches entry prohibition to Kaliningrad obliges from 1 of June to 30 of June. The entry prohibition doesn’t refer to coaches equipped with of satellite navigation system  - details on infoline

Natomiast zakaz wjazdu na teren Kazania, Moskwy, Niżnego Nowogrodu, Rostowa nad Donem, Samary, Petersburga i Soczi  obowiązuje od 1 czerwca do 17 lipca 2018r.

Zakaz ten nie dotyczy autobusów wyposażonych w system nawigacji satelitarnej zarejestrowany w państwowym zautomatyzowanym systemie informacyjnym ERA-GLONASS i zapewniający przekazanie do Autonomicznej Organizacji Niekomercyjnej "Dyrekcja Transportu-2018" danych o lokalizacji, kierunku i prędkości autokarów.

Zarejestrowany właściciel autobusu zgodnie z obowiązującymi przepisami zobowiązany jest do zawiadomienia nie później niż 48 godzin przed planowaną godziną wjazdu, o planowanym wjeździe na teren miasta, w którym odbywają się Mistrzostwa.

Ponadto w celu szybkiego rozstrzygnięcia kwestii związanych z rejestracją przewoźników wjeżdżających na teren wymienionych wyżej miast uruchomiona została specjalna infolinia "Dyrekcja Transportu-2018"Informacja jest dostępna w języku rosyjskim i angielskim.