Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 31 sierpnia 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym (Dz. U. poz. 1498) informujemy o  wykazie 44 państw i terytoriów, z i do których nie będą realizowane połączenia lotnicze od dnia 2 września do 15 września 2020 r.

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną na świecie i pojawianiem się nowych ognisk zakażeń koronawirusem zalecamy daleko idącą wstrzemięźliwość w planowaniu wyjazdów zagranicznych. Przypominamy, że podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.

Lista państw i terytoriów, które są objęte zakazem lotu:

Albania, Argentyna, Armenia, Bahamy, Bahrajn, Belize, Boliwia, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Chile, Czarnogóra, Dominikana, Ekwador, Eswatini, Gwatemala, Hiszpania, Honduras, Indie, Irak, Izrael, Katar, Kazachstan, Kolumbia, Kosowo, Kostaryka, Kuwejt, Liban, Libia, Luksemburg, Macedonia Północna, Malediwy, Malta, Meksyk, Mołdawia, Namibia, Panama, Paragwaj, Peru, Republika Zielonego Przylądka, RPA, Rumunia, Salwador, Surinam, USA.

Lista pozostałych państw i terytoriów ze współczynnikiem przekraczającym 60 zachorowań na 100 000 osób:

Andora, Aruba, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Chorwacja, Francja, Gibraltar, Guam, Gujana, Gwatemala, Monako, Palestyna, Polinezja Francuska, Portoryko, Saint-Martin, Trynidad i Tobago, Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych, Wyspy Owcze, Wyspy Turks i Caicos.

 

Mapa przedstawia 44 kraje (kolor czerwony), które są objęte zakazem lotu według rozporządzenia oraz państwa, w których współczynnik zachorowań wg stanu na 31 sierpnia 2020 r. przekracza 60 (kolor pomarańczowy). Przy utrzymującej się wzrostowej tendencji zachorowalności, niewykluczone, że wykaz zostanie rozszerzony o ww. państwa.

Wszelkie zapytania z powyższego zakresu należy kierować do Ministerstwa Infrastruktury